środa, 4 listopada 2015

Braga

Braga jest jednym z najstarszych miast w Portugalii o ponad 2000-letniej historii oraz jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Brzmi poważnie, jednak nasza wycieczka do Bragi była trochę mniej poważna :) Celem był oczywiście stadion SC Braga, czyli coś dla Piotrka.

W Porto wsiedliśmy w pociąg i po ok. godzinie byliśmy na miejscu. Nie wspominałam wcześniej, że dworzec w Porto robi duże wrażenie. Może zdjęcie nie oddaje klimatu, ale obiecuję, że tam ten klimat jest. 


W tym dniu był niesamowity upał, a droga na stadion zdecydowanie za długa. Ale widoki po drodze rekompensowały ten trud ;)Gdy doszliśmy na stadion okazało się, że zwiedzanie jest od późniejszej godziny :D musieliśmy więc wrócić się do miasta i przyjść znów (co za poświęcenie). Jednak było to warte zachodu, gdyż stadion nawet na mnie robił duże wrażenie. Jest on wybudowany w skale. Poza tym udało nam się załapać na zwiedzanie za 1 euro i do tego byliśmy jedynymi turystami!Stadion był wybudowany na Euro 2004 i jest uznany za najciekawszy stadion w Portugalii. 


Oczywiście skoro już dotarliśmy do Bragi to warto byłoby coś poza stadionem zobaczyć.

Obiad zjedliśmy w Mc Donaldzie, gdzie pierwszy raz widziałam możliwość zakupienia zupy, co było dla nas sporym zaskoczeniem.